tel./fax 0-94 35 214 34
e-mail: redakcja

..: Archiwum aktualności :..

MŁODZIEŻ POD KOSZEM - Mamy mistrzów województwa!

Świetnie spisała się drużyna żaczków Kotwicy 50 Kołobrzeg, która zdecydowanie wygrała dwoje dwa mecze turnieju finałowego i zdobyła złote medale Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Koszykówce Chłopców do lat 12. I na tym chyba nie koniec, bo zespół trenera Andrzeja Gryczki w najbliższą niedzielę (15 bm.) stanie do walki o medale … w woj. pomorskim.

Turniej finałowy naszego regionu odbył się w Szczecinie. Kołobrzeżanie w półfinale gładko pokonali Spójnię Stargard 70:27, a Żak SP 5 Koszalin wygrał z młodszymi o rok koszykarzami SP 16 Wilki Morskie Szczecin 73:15. W finale Kotwica 50 także nie pozostawiła rywalom złudzeń w kwestii prymatu gromiąc koszalinian aż 80:39. Trzecie miejsce zajęła Spójnia po zwycięstwie na Wilkami Morskimi 82:24.
Najlepszym strzelcem turnieju finałowego został Jan Gryczka, a wyróżnienie dla najlepszego zawodnika tej imprezy otrzymał Wojtek Bednarczyk (obaj z Kotwicy 50).

Teraz życzymy powtórzenia sukcesu w Słupsku, gdzie w niedzielę 15 bm. rozegrany zostanie turniej finałowy woj. pomorskiego (szukając możliwości konfrontacji z wymagającymi rywalami, kołobrzeżanie zgłosili się także do tych rozgrywek). W Słupsku będzie na pewno trudniej, bowiem poziom szkolenia w koszykówce dzieci i młodzieży w woj. pomorskim jest znacznie wyższy niż w naszym regionie. Ale i tam drużyna trenera Andrzeja Gryczki z sukcesem przebrnęła eliminacje i dotarła do rozgrywki finałowej. W pierwszym meczu słupskiego turnieju finałowego kołobrzeżanie zmierzą się z gospodarzami imprezy, Czarnymi Słupsk (w drugim spotkają się UKS Jedynka Pelplin i SKS Starogard Gdański). Pokonani zagrają potem o 3. lokatę, a zwycięzcy o 1. miejsce. Trzymajmy kciuki.

SJ

16.05.2011 - 10:09 dodał(a) Redakcja Sport | komentarze (0)

prognoza ONET ::.

Karol Skiba ::.

Adres redakcji: ul. Myśliwska 6, 78-100 Kołobrzeg; tel./fax 094 352 14 34, 094 354 79 45; Wydawca: Ship`s Service Center - Olszewscy; Redaktor naczelny: Marek Zieliński; Gazetę redaguje zespół: Marzena Bamber, Anna Buchner - Wrońska, Sławomir Jasicki, Jolanta Wiatr, Ewa Dubois; Stale współpracują: Robert Śmigielski, Monika Karmelita; Skład, łamanie, fotoedycja i aktualizacja serwisu internetowego: Alicja Gabler; Druk: Media Regionalne Sp. z o.o. w Koszalinie Wszystkie prawa zastrzeżone. Redakcja i wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam i ogłoszeń.

administrator: Alicja Gabler-chat